Bize 7/24 Ulaşabilirsiniz

Lider Oto Teknik Servis

13 Yıllık Deneyim

Servisimiz, 2007 yılında her marka binek ve hafif ticari aracın bakım, onarım, kaza hasarlarının giderilmesi maksadıyla kurulmuş olup , konusunda uzman 18 personelle hizmet vermektedir.

Hakkımızda

Servisimiz, 2007 yılında, Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi 4.cadde 2.sokak'da 20 m2 Araç kabul, 25 m2 Vezne, 25 m2 Bekleme salonu, 150 m2 Yedek parça bölümü, 400 m2 mekanik servis, 400 m2 kaporta bölümü, 300 m2 boya bölümü, 100 m2 Araç teslim bölümü, 50 m2 Yıkama bölümü, 100m2 Oto Ekspertiz COMPUTEST hizmeti, Lastik sökme takma, Balans ayarı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Yetkili Egzoz Emisyon Ölçüm istasyonu olmak üzere toplam 1850 m2 Kapalı alan, 5000 m2 açık alanda her marka binek ve hafif ticari aracın bakım, onarım, kaza hasarlarının giderilmesi maksadıyla kurulmuş olup, konusunda uzman 18 personelle hizmet vermektedir. Ayrıca Servisimiz TS 12047 ve 13168 Hizmet Yeterlilik Belgelerine sahip olup uygun fiyat ve kaliteli hizmet veren ilk ve tek Marka Bağımsız Servistir.Her marka ve model için onaylı ve kaliteli yedek parça stoğumuzla yaptığımız işçilik ve yedek parça garantisini vermekteyiz.


Lider Oto Teknik Serviste Aracınız Emin Ellerde

01.01.2007 Tarihinde yürürlüğe giren ‘2005/4 Motorlu Taşıtlar Sektöründeki Dikey anlaşmalar ve uyumlu eylemler için Grup Muafiyeti Tebliği ile …. GARANTİ SÜRECİ İÇERİSİNDEKİ ARAÇLARA BAĞIMSIZ SERVİSLER TARAFINDAN YAPILAN PERİYODİK BAKIM VE ONARIM İŞLEMLERİ ARAÇLARIN GARANTİSİNİ BOZMAMAKTADIR.

2005/4 Grup muafiyeti tebliği aracın normal bakım ve tamirinin bağımsız bir servise yaptırılmasının ‘Tüketicinin araç üreticisine karşı garanti hakkını kaybetmeyeceğini‘ net bir şekilde belirtmektedir. Örneğin aracın yağının bağımsız bir serviste değişimi araç üreticisi genel olarak garantiyi reddedemez. Bozuk role, kapı camı değişimi buna örnek olabilir.

Buna karşın bağımsız servisler yaptıkları bakım onarım sorumluluğunu üzerine alır.

Araç üreticileri verecekleri garantileri, verilen servis hizmetlerinin sadece kendi yetkili servisleri tarafından verilmiş olması veya sadece kendi yedek parçaları ile yapılmış olmasına bağlayamazlar. Aksi takdirde araç sahiplerinin istedikleri servislerde tamir ettirme özgürlükleri zedelenmiş olur.

LTS, 365 GÜN 24 SAAT BOYUNCA ARACINIZIN HERHANGİ BİR ARIZASI YADA KAZA HASARI İLE İLGİLİ DURUMLARDA MÜDAHALE ETMEK ÜZERE TECRÜBELİ UZMAN KADROSU VE TEKNİK DONANIMI İLE HİZMET VERMEK İÇİN HAZIRDIR. BİR PROBLEM YAŞADIĞINIZ ZAMAN EN KISA SÜREDE BULUNDUĞUNUZ YERE ULAŞIR VE YERİNDE ÇÖZÜLEBİLECEK ARIZALARDA SORUN GİDERİLEREK YOLUNUZA DEVAM ETMENİZ SAĞLANIR. BİZE 0541 221 20 28 veya 0272 221 20 26 NUMARALI TELEFONDANLAR' DAN ULAŞABİLİRSİNİZ.


HEDEFİMİZ

HER MARKA VE MODEL ARACA DÜNYA KALİTESİNDE STANDART VE GÜVENİLİR SERVİS BAKIM , ONARIM VE KAZA HASARINI GİDEREN HİZMETİNİ VERMEYİ HADEFLEMEKTEDEDİR.

Hizmetimiz iki ana gruba ayrılmaktadır:

  Hasar Onarımı
 • Hasar maliyetinin düşürülmesi
 • Hızlı ve tek noktadan operasyon yönetimi
  Bakım
 • Onarım maliyetinin düşürülmesi
 • Yapılacak olan işlemler için müşteriden onay alınması

AMACIMIZ

Lider Teknik Servis iş potansiyelini arttırmak, imajını yenilemek daha geniş müşteri kitlelerine hitap eder duruma getirmek suretiyle gelir seviyelerini arttırmak, rekabet gücü yüksek bir sistem yaratmaktır. Yeni jenerasyon araçların bakım ve onarımlarının, yedek parça teminlerinin orijinal, eşdeğer ve alternatif yedek parça olarak otomobil kullanıcılarının bütçelerine uygun hizmet veren alternatif bir pazar oluşturmaktır.

 • Otomobil tamir bakım piyasasında, otomobil kullanıcısına alternatif bir Pazar seçeneği oluşturarak, resmi ve özel servisler ile rekabet edebilir hale getirmek ve devamlılığını sağlamak,
 • Otomobil kullanıcısının ihtiyaç duyduğu, bütçesine uygun alternatif bakım ve onarım hizmetini, orijinal, eşdeğer ve alternatif yedek parçayı sağlayabilir bir pazar ortamını oluşturmak,
 • Servisimizi, eğitimli personel ve üst düzey teknik donanım ile yeni jenerasyon elektromekanik araçlara hitap eder hale getirerek daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşabilir hale getirmek.
Ticari bakımdan, tamir bakım piyasasında tüketicinin isteklerine cevap verebilen alternatif bir pazar olarak, marka bazındaki plazalara ve servislere karşı rekabet gücü yüksek, ekonomik fiyatlarla hizmet veren büyük bir servis oluşumu sağlamak.

Buradan anlaşılacağı üzere; Servisimiz otomotiv tamir,bakım ve kaza hasarlarının giderilmesi uygulamalarında piyasasındaki talebi oluşturan bireysel araç kullanıcısını, filo müşterilerini, kamu araçlarını, özel sektör araçlarını, sigorta şirketlerinin trafik ve kasko sigortalı araçlarının ve buna benzer talepleri kapsadığı gibi piyasadaki orijinal ve eşdeğer yedek parça ile alternatif yedek parça piyasa arzını, tüketicinin istifadesine sunan bir yapıdadır.

Otomobil kullanıcılarının; tamir, bakım, kaporta, boya, mekanik, elektromekanik, döşeme, araç temizliği, boya koruma, klima, boyasız göçük düzeltme,far temizliği,deri ve kumaş döşe tamiri,tampon ve far tamiri, oto cam tamiri,oto ekspertiz(computest), lastik sökme takma balans ayarı Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Yetkili Egzoz Ölçüm istasyonu vb. hizmetlerine ilişkin ihtiyaçlarını disipline edilmiş, kalite seviyesi belirlenmiş, hizmet seviyesi belirlenmiş, teknik personel yetkinlik seviyesi belirlenmiştir.Servisimizin sunmuş olduğu hizmetler ile piyasada tüketicinin bütçesine uygun alternatif, beklenilen ve istenilen pazar hizmetini sunacaktır.

Orijinal Yedek Parça: Otomobil fabrikalarında araç imal edilirken bantta, montajda kullanılan ilgili otomobil markasını üstünde veya ambalajında amblemini taşıyan parçadır.

Eşdeğer Yedek Parça: Otomobil fabrikalarında üretilen araçlara malzeme imal eden firmaların montaj da ve servis hizmetlerinde kullanılan, aynı zamanda firmanın kendi marka ve logosu ile bayileri aracılığı ile piyasaya dağıtımını yaptığı parçadır.

Örnek vermek gerekirse, Valoe ve Bosch vb. gibi markaların kendi dağıtım kanalları ile kendi amblemleri ve logolarına havi kutular içerisinde sattıkları malzemenin aynısı Mercedes ve BMW vb. gibi markaların logoları ile otomobil imalatında ve servisinde kullandıkları parçadır. Bir başka değiş ile kutular farklı ama içindeki ürünler bire bir aynıdır.

Alternatif Yedek Parça: Otomobil fabrikalarında montajda kullanılmayan ama Avrupa Birliği kriterlerine uygun imal edilmiş, Türkiye ‘de TSE standartları ile tanımlanan, Avrupa’ da AB standartları ile tanımlanan garantili yedek parçadır.

Servis organizasyonuna bakım ve onarım hizmeti almak için müracaat eden araçlar, hasar görmüş, servis anlaşmalı olsun yada olmasın, trafik ve kasko sigortalı araçlar olabileceği gibi periyodik bakım için müracaat eden araçlarda olabilir. Bu araçların aşağıda tarif edilen şekilde, genellikle ağır hasarlı araçlar ve periyodik bakım ve onarım için gelen araçlar olarak iki kategoriye ayrılmaktadır.

KLİMALI ARAÇLARIN DEZENFEKTE EDİLMESİNİN ÖNEMİ

Araçlarda yaz kış kullanılan klimanın LEJYONER hastalığına neden olduğu bilinmektedir, Klima içerisinde oluşan nemli ortam legionella pneumophila dediğimiz bakteri türünün çoğalması için uygun ortamdır.Suyun havaya saçılması sırasında, solunum yoluyla akciğerlere girerek akciğer enfeksiyonlarına neden olduğu ve hastalığın ölümcül olduğu bilinmekte dir.Bu nedenle araçlarda kullanılan klimaların bakterilerinin yok edilmesi için yılda en az bir defa dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Bizim için İnsan hayatı hiçbir şeyin üstünde değildir. Biz klima dezenfekte uygulamasını başlattık.

BENZİNLİ VE DİZEL ARAÇLARIN YAKIT SİSTEMİ TEMİZLİĞİ(KARBON CLEAR)

Zamanla yakıt sistemi içerisinde biriken karbon ve parafin gibi kalıntılar, tıkanıklara yol açarak yanmayı güçleştirir, motor verimini düşürür ve yakıt tüketimini artırır. Düzenli olarak yakıt sisteminde temizleme işlemi yapıldığında ise , kalıntılar çözülerek motorun verimli çalışması sağlanır,piston ve yanma odalarında biriken kalıntıları giderir, hava/yakıt karışımını dengeler,kirletici atık gazları azaltır,motorun çalışmasını kolaylaştırır ve yakıt tüketimi azalır.Yakıt temizleme işlemi ,hem benzinli hem de dizel araçlarda kullanılabilir.Karbüratör,mekanik enjeksiyon,elektronik tek noktalı veya çok noktalı enjeksiyon,dizel enjeksiyon sistemi ve pompalarının tümünü temizler.Temizlik işlemleri benzinli araçlar için 20.000 km’ de bir,dizel araçlar için her 50.000 km ‘de bir yapılması üretici firma tarafından tavsiye edilmektedir.

OTO EKSPERTİZ(COMPUTEST)

İkinci el araç satın almak isteyen kişi alacağı aracı önce kaportacıya sonra motor tamircisine ayrıca araçtan anladığı düşündüğü eşe dosta gösterirdi eskiden. Biz LİDEROTO TEKNİK SERVİS OLARAK Afyonkarahisar’da olmayan ilk ve tek TARAFSIZ BAĞIMSIZ VE GÜVENİLİR auto test merkezimizi açarak servisimizde kullanmaya başladık.
Oto test Merkezimiz de neler yapıyoruz:

  Motorperformans Testi:
 • (Dinamometre)motorun her devirde ne kadar güç ürettiğini motorun ürettiği gücün ne kadarını tekerleklere ilettiğini ve motorun hangi devirde ne kadar tork üretebildiğini ölçebilmekteyiz.
  Kaporta Boya Testi:
 • Aracın orijinal boyasından ve parçalarından farklı olarak sonradan işlem görmüş parçaları ve boyası son teknolojik cihazlarla mikron kalınlıklar ölçülerek tespitler yapılır.
  Süspansiyon Testi:
 • Aracın her bir tekerliğinin yol tutuşunu araç muayene istasyonları (TÜVTÜRK) kriterlerine göre 12’şer saniye içinde test eden bir cihazdır. Bilindiği üzere süspansiyon sisteminin asıl amacı yolcu konforu değil aracın güvenli sürüşünü sağlayan yola tutunmayı sağlamaktır.
  Fren Testi:
 • Aracın test edilmek istenen dingili elektrik tahrikli tamburlar üzerine çıkartılarak fren yapılır. Boşta sürtünme, yalpa kontrolü ve bir dingile ait sol-sağ dengesizliği ölçülür. Bu sistem ülkemizdeki araç muayene istasyonlarında da kullanılmaktadır.
  Yanal Kayma:
 • Güvenli sürüşün önemli unsurlarından biri olan ve arka dingillerdeki toe açılarını (Rot ayarlarını) sadece birkaç saniye içinde kontrol eden bir cihazdır.